Logo WKC
Jdi zpět   WKC > VŠEOBECNÁ DISKUZE > Obecná témata

Obecná témata Každodenní patálie všedního i nevšedního života.

Zaslat odpověď
 
Nástroje tématu Možnosti zobrazení
  #161  
Starý 20. 5. 2008, 13:33
Avatar uživatele klaunX_o
klaunX_o klaunX_o je offline
Junior Member
Bukel
 
Datum založení: May 2008
Příspěvky: 17
Standardní

sry za spamík todle je moje uvaha do sociologie na jedno tema, ktere z toho vyplýva a je take trochu ve spojení s tím, co se tady píše. Mnoho lidí nevidí, mnoho lidí si vystačí s tou slepotou co mají, jak vidí tento svět - tak jak je - uměle vytvořeny dobou, todle z toho textu moc nevyplýva, ale domyslet se to dá, todle téma mě baví.. prostě matrix farky podložené fakty ovšem ;p

Válka vs. lidskost


Od jak živa mezi sebou lidé válčí a to téměř pořád ze stejných důvodů. Už v historii porážka ne/přítele znamenala odstranění překážky u daného cíle např. zisk otroků, respektu, prosazení vlastního rodu a hlavně zisk území, ve kterém se nacházelo několik dalších faktorů pro rozvoj moci a bohatství.
To vše se odvíjí z lidských vlastností: závist, lstivost, lakota nebo také víra, pud sebezáchovy, ctižádost, láska (to v případě, že se jedná o obranu nebo záchranu). Na druhou stranu, nebýt válek, těžko si lze představit podobu dnešního světa, protože vliv determinismu a zákonu kauzality – příčiny a důsledku, má zde hlavní zásluhu.
Nicméně musíme vycházet z faktu, že o válkách víme, víme že byly nebo dokonce jsou, takže není těžké představit si její důsledky. Čím je lidstvo starší, tím je vyspělejší, náš svět se stává barevnějším, škála názorů a myšlenek je nesrovnatelně širší. Musíme si uvědomit, že už není čas na zbytečné agrese a vraždění, musíme si uvědomit, že není třeba přetahovat se o jednu malou planetku za cenu životů jen kvůli „kusům papíru“, které naprosto vládnou světu. Můžeme tedy odvodit, že válka není řešení na úrovni deset tisíc let vyspělé populace myslícího společenství, tedy lidí. Ve společenství s dobrou představou o minulosti a o úrovni minulých civilizací.
Ve válce se k nim tedy můžeme velmi snadno přirovnat. Mohli bychom si myslet, že válka je minulost, už jenom díky dnešním vymoženostem a prostředkům k dohodě a počtu možností řešení. Naše rozumová vyspělost, se kterou zvážíme situaci mnohem důkladněji a lépe i s ohledem na dopady, než naši předkové. Díky síle demokracie nám neřekne skupina lidí jak dál a neudělá zásadní rozhodnutí na místo většiny civilistů (občanů), kterých se to týká v prvé řadě, protože dopadem války trpí především oni sami a především jejich životy jsou v nebezpečí a především oni jsou státotvorný prvek.
Chci z toho vyjít tak, že lidstvo jako takové, řekněme jako určitý typ organismů, který dokáže myslet, který je nejinteligentnější z dosud známých tvorů, se musí rozvíjet a zdokonalovat. Musí překonat překážky vytvořené jimi samými, a to neproblematickou, inteligentní a demokratickou cestou v míru a pochopení.
Všichni jsme lidé a uvědomme si, že nikdo nevyhledává konflikty, spory ani problémy a že všichni mají raději lásku, klid a bezpečí. Skutečně se chceme nakonec zničit a promrhat všechny možnosti, které máme?
__________________

Naposledy upravil klaunX_o : 20. 5. 2008 v 14:02. Důvod: předtím sem tam kopnul ten neopravený text
Citovat
  #162  
Starý 30. 11. 2014, 18:36
alarik alarik je offline
Senior Member
Krumvířský specialista
 
Datum založení: October 2006
Příspěvky: 138
Standardní

heeej, musim po čase uznat, že je lepší si dát klasickou Bibli, v tom je fakt síla! Jestli jde toto vymazat, prosím vymazat a omlouvám se za to Ať se Vám všem daří a provázej Vás Pán Bůh ve jménu Ježíše Krista! hyhyhy
Citovat
  #163  
Starý 31. 12. 2014, 14:10
Avatar uživatele kApitÁn kUjón
kApitÁn kUjón kApitÁn kUjón je offline
Senior Member
Dappa Don
 
Datum založení: January 2007
Příspěvky: 4 173
Standardní

Citace:
Původně odeslal alarik Zobrazit příspěvek
heeej, musim po čase uznat, že je lepší si dát klasickou Bibli, v tom je fakt síla! Jestli jde toto vymazat, prosím vymazat a omlouvám se za to Ať se Vám všem daří a provázej Vás Pán Bůh ve jménu Ježíše Krista! hyhyhy
diam?
Citovat
  #164  
Starý 7. 1. 2015, 9:39
cry0 cry0 je offline
Senior Member
Super Sharp Shooter
 
Datum založení: February 2008
Příspěvky: 2 273
Standardní

Ty pyčo člověk sem mrkne raz za rok a takove bizáry
__________________
SPEEDCORE TERROR UNITED
Citovat
Zaslat odpověď

Nástroje tématu
Možnosti zobrazení

Pravidla přispívání
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kód je zapnuto
Smajlíci jsou zapnuto
[IMG] kód je zapnuto
HTML kód je vypnuto

Jdi na


Časy uváděny v GMT +2. Právě je 0:32.Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2003 - 2012 WKC Ostrava

úpravy provedlo ARTIO s.r.o.